Rewolucyjne kosmetyki z serwatki

kosmetyki

Naukowcy z Krakowa stworzyli kosmetyki na bazie serwatki, które zmniejszają ilość zmarszczek, nawilżają i odżywiają skórę. Skład oparty został na białkach serwatkowych oraz innych naturalnych składnikach. Serwatka jako produkt pochodzący z mleka, nie była dotychczas wykorzystywana w kosmetyce.

Nad tymi innowacyjnymi kosmetykami pracowali dr inż. Małgorzata Tabaszewska i prof. dr hab. inż. Tadeusz Grega z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie oraz dr inż. Elżbieta Sikora z Politechniki Krakowskiej. Efekt został zaprezentowany w ramach konkursu „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki”. Zdaniem twórców, kosmetyki mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na naszą skórę, zapewniając jej wyjątkową pielęgnację. Składniki produktów wzajemnie się uzupełniają. Kosmetyki są stworzone wyłącznie z naturalnych składników, które nie wpływają negatywnie na środowisko.

Takie rozwiązanie może zyskać dużą popularność ze względu na to, że coraz więcej osób decyduje się na stosowanie kosmetyków naturalnych. Wraz z rosnącą świadomością konsumentów, rynek kosmetyczny zmienia się i dopasowuje. Dodatkowym atutem jest to, że produkt uboczny mleczarstwa (jakim jest serwatka i jej aktywne składniki), zostaje także zagospodarowany.

Zdaniem twórców, produkcja tych kosmetyków nie wymaga mocno zaawansowanego sprzętu. Konsumenci, którzy testowali kosmetyki twierdzą, że zauważyli widoczne rezultaty ich działania, jak także są zadowoleni z naturalnego składu.

Źródło: PAP