Kosmetyki z herbaty

kosmetyki_z_herbaty

Niewiele osób wie o tym, że do codziennej pielęgnacji można wykorzystać to, co w domu ma w zasadzie każdy – herbatę. Doskonale sprawdza się ona jako kosmetyk – możemy zrobić z niej na przykład peeling, tonik, maseczkę, albo płukankę do włosów. Opcji jest naprawdę sporo. Herbata coraz częściej pojawia się w składach wielu kosmetyków naturalnych. Produkty z jej domieszką, ze względu na zawartą w niej taninę, świetnie sprawdzają się w roli przeciwutleniaczy, w walce z procesem starzenia się skóry.  Z kolei kofeina ulepsza krążenie krwi, a witaminy B,C i PP mają pozytywny wpływ na odżywienie skóry i jej koloryt. Oczywiście bardzo łatwo byłoby po prostu kupić w sklepie kosmetyk, który w składzie ma herbatę, jednak całkiem ciekawie jest spróbować go wykonać samodzielnie.

Przykładowo, już sama zielona herbata znajduje zastosowanie jako kosmetyk. Napar z zielonej herbaty może zostać użyty jako tonik (ma działanie przeciwzapalne i łagodzące), albo kompres dla zmęczonych oczu (pomoże zredukować opuchliznę i złagodzić oznaki zmęczenia). Z herbaty tej możemy także wykonać maseczkę do twarzy, na przykład dodając do jej listków mleko i mąkę. Zielona herbata pomoże także na problemy z rozszerzonymi porami. Wystarczy pochylać się nad miską z gorącym naparem z herbaty przez około 15 minut, a cera ze skłonnościami do wyprysków znajdzie ukojenie.

Z kolei używając herbaty czarnej możemy na przykład zrobić sobie płukankę do włosów. Taka płukanka podkreśli kolor i nada blasku włosom, a także wpłynie korzystnie na ich regenerację. Oczywiście należy pamiętać, że najlepsza będzie ona dla ciemnych włosów, z uwagi na to, że włosy blond mogłyby niestety zabarwić się ciemnym odcieniem. Innym przykładem kosmetyku, który możemy wykonać z użyciem herbaty jest maseczka przeciwzmarszczkowa. Wystarczy wymieszać napar z miodem i płatkami owsianymi i cieszyć się z naturalnej pielęgnacji skóry. Jeśli chcemy zaś wygładzić skórę całego ciała, ciekawym pomysłem jest zrobienie sobie kąpieli – napar z herbaty i szałwii wlewamy do kąpieli i relaksujemy się w domowym spa.