Jakich kosmetyków do pielęgnacji potrzebuje mężczyzna?

Ostatnio coraz częściej można zauważyć, że nie tylko kobiety dbają o urodę i stosują rozmaite kosmetyki. Wielu mężczyzn również ceni sobie zadbaną skórę. Dlatego też producenci kosmetyków dopasowują się do ich potrzeb wprowadzając na rynek specjalne linie produktów dla panów, o oryginalnych zapachach i opakowaniach.

Skóra mężczyzny zdecydowanie różni się od skóry kobiety. Dlatego potrzebuje zupełnie innej pielęgnacji. Dzieje się tak za sprawą męskiego hormonu – testosteronu. Z tego powodu panowie mają grubszą i bardziej owłosioną skórę, jak także posiadają więcej gruczołów łojowych. W związku z tym, powinni stosować kosmetyki przeznaczone specjalnie dla nich i dopasowane do ich indywidualnych potrzeb.

Jednymi z zasadniczych kosmetyków, których potrzebuje każdy mężczyzna, są kosmetyki do golenia. Jednak zanim przystąpi się do golenia, pamiętać trzeba odpowiedniej piance, albo żelu oraz oczywiście o dobrej maszynce do golenia (tępa maszynka może spowodować zacięcia i podrażnienia skóry!). Po goleniu konieczne jest stosowanie specjalnego balsamu, który załagodzi podrażnienia i będzie doskonale nawilżał skórę. Dermatolodzy nie polecają stosowania wody po goleniu, gdyż przeważnie ma ona w swoim składzie alkohol, który bardzo wysusza cerę.

Większość mężczyzn ma z natury cerę tłustą, która w dodatku jest skłonna do wszelkiego rodzaju wyprysków. Natomiast są także takie partie twarzy, które bywają wręcz przesuszone (zazwyczaj są to miejsca, w których mężczyzna się goli). Podstawą pielęgnacji powinno stać się odpowiednie oczyszczanie skóry. Dlatego warto zainwestować na przykład w żel do mycia twarzy z delikatnym peelingiem oraz w tonik, którym będzie się oczyszczać twarz. Z wiekiem powinno się także zacząć stosować krem pod oczy, który będzie działał przeciwzmarszczkowo i dodatkowo redukował widoczne oznaki przemęczenia. Warto także używać kremów do twarzy na dzień i na noc. Zapobiegną one przesuszeniu skóry i szkodliwemu działaniu promieniowania UV.

Dodatkowo, poza pielęgnacją twarzy, panowie powinni pamiętać także o kremach do rąk, które przydatne są zwłaszcza zimą, gdy dłonie są bardzo wysuszone za sprawą zimna.

Nie wolno zapomnieć także o odpowiedniej pielęgnacji włosów, które również są inne niż u kobiet. Włosy panów są zdecydowanie bardziej podatne na przetłuszczanie, pojawienie się łupieżu, a także na wypadanie. Na rynku na szczęście jest dostępnych wiele szamponów, które pomogą temu wszystkiemu zaradzić. Można kupić je w aptekach, jak i w drogeriach. Biorąc pod uwagę to, że wielu mężczyzn jest wręcz przewrażliwionych na punkcie utraty włosów i łysienia, dlatego dobrą alternatywą dla nich okazują się specjalne kuracje, które stymulują porost włosów.

Mężczyźni powinni równie bardzo jak kobiety dbać o siebie i o stan swojej skóry. Stosowanie odpowiednich, przeznaczonych dla nich produktów jest konieczne ze względu na zupełnie inną budowę organizmu i odrębne jego potrzeby.