Polskie dermokosmetyki na globalnym rynku

polskie_dermokosmetyki_na_globalnym_rynku

Preparat Calmapherol S.C, polski kosmeceutyk stosowany w dermatologii, alergologii i pediatrii dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju ma szansę trafić na rynki Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier i  Rumunii. Innowacyjność tego preparatu polega na tym, że zawiera on w swoim składzie sól cholinową (GPI). Sól ta powoduje, że kosmetyk ma siłę działania małej dawki leku, ale jest wolny od działań niepożądanych, które są charakterystyczne dla leków sterydowych, z którymi konkuruje na rynku.

Sól cholinowa ma działanie łagodzące, redukuje podrażnienia i zaczerwienienia skórne. Calmapherol S.C. w swoim składzie zawiera także tlenek cynku, siarczan cynku oraz siarczan miedzi, które są odpowiedzialne za gojenie ran i działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Krem, dzięki zawartości witaminy E wspomaga odpowiednie nawilżenie skóry oraz jej ochronę. Ponadto, działa łagodząco na zaczerwienienia i zapobiega wysuszeniu i pękaniu skóry.

Kosmeceutyki te są na polskim rynku od 2013 roku i cieszą się pozytywną opinią lekarzy i pacjentów. W linii Calmapherol dostępne są 4 preparaty- dla pacjentów z podrażnioną, zaczerwienioną i swędzącą skórą. W sprzedaży jest także linia dla dzieci – Calmapherol Baby oraz linia dla osób z przesuszoną skórą – Idravitae. Dla osób ze skłonnościami do opryszczki firma oferuje preparat Celip Duo.

Źródło: PAP