Lasery usuną tatuaże i przebarwienia skórne

W Dolinie Krzemowej został opracowany system do usuwania tatuaży. Polega on na użyciu pikosekundowych laserów, a jego autorem jest spółka, której współzałożycielem jest inż. Jerzy Orkiszewski, prezydent Polsko-Amerykańskiej Rady Współpracy. Lasery o krótkim impulsie pozwalają na usunięcie tatuaży oraz niechcianych przebarwień skórnych.

Część osób, które decydują się na zrobienie sobie tatuażu, po pewnym czasie już go nie chcą. Do tej pory inne metody niż chirurgiczne nie przynosiły wymiernych efektów. System opracowany przez spółkę Orkiszewskiego osiąga bardzo dobre wyniki w usuwaniu tatuaży oraz problemów pigmentacyjnych – przebarwień sztucznych, jak i naturalnych, powstałych na przykład w wyniku działania promieni słonecznych.

W wywiadzie dla PAP inżynier opowiada o tym, że jest dumny ze swojego wykształcenia, które zdobył na Politechnice Warszawskiej. Organizuje on także kontakty polskich uczelni z Uniwersytetem Stanforda. Orkiszewski chce także współpracować ze studentami ze swojej dawnej uczelni. Jego zdaniem nie powinni oni posiadać tylko wiedzy akademickiej i muszą być wszechstronni i świadomi tego, że muszą rozwijać się i uczyć przez całą karierę.

Źródło: PAP