Czy można samodzielnie pozbyć się grzybicy stóp?

grzybica_stóp

Jeśli na naszych stopach zaobserwujemy łagodną infekcję grzybiczą, przed udaniem się się do specjalisty dermatologa, warto spróbować się jej pozbyć domowym sposobem. Grzybica na stopach najczęściej pojawia się między palcami i jest dosyć męcząca ze względu na uciążliwe swędzenie.

Aby poradzić sobie z tym w domowym zaciszu, możemy na przykład zastosować sok z grapefruita. Ma on właściwości przeciwgrzybicze. Dwa lub trzy razy dziennie należy wsmarować w stopy kilka kropel soku. Innym sposobem może być użycie olejku drzewa herbacianego. W tym przypadku nakładamy go na zmiany chorobowe również trzy razy dziennie. Terapię stosujemy aż do wyleczenia grzybicy oraz jeszcze przez około 2 tygodnie później, dla pewności, że choroba już nie powróci.

Innym sposobem na poradzenie sobie z grzybicą stóp jest ocet. Możemy aplikować go na zainfekowaną chorobą skórę bezpośrednio przy pomocy wacika, jak także można moczyć całe stopy w occie. Jeśli przeszkadza nam zapach octu, można zastosować alternatywny sposób – moczenie stóp w roztworze z wody z solą. Taki roztwór zapobiega rozwojowi grzybicy, ogranicza pocenie oraz zmiękcza zarażoną skórę.

Jeśli jednak powyższe sposoby nie pomagają, to należy jak najszybciej udać się do dermatologa. W przeciwnym razie możemy dopuścić do rozprzestrzenienia się choroby.